این روزها بیشتر مراقب لپ تاپ خود باشید ، این گزارش به افرادی که نکته هایی را در رابطه با مراقبت و نگهداری مناسب تر از لپ تاپ های خود آموزش می دهیم .


از آنجا که قیمت محصولات تکنولوژی همانند لپ تاپ در بازارهای جهانی مورد تاثیر عامل ها و فاکتورهای گوناگون مثل تعطیلی کارخانه های تولیدکننده ناشی از اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه از طرف دولت کشورهای گوناگون به دلیل پیداشدن گسترده ویروس کرونا رشد بسیار زیادی پیدا کرده است ، پس محافظت از لپ تاپ برای کاربر بیش از قبل اهمیت خاص و مهمی یافته است .
متخصصین فعال در زمینه فناوری رو به کاربران با ارائه توصیه و پیشنهاد هایی از آن ها درخواست کردند که بیشتر از قبل مواظب دستگاه خود باشند . 
در زیر به بعضی از مهم ترین این توصیه ها کارشناسان تکنولوژی می پردازیم :
1- لپ تاپتان را در زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید .
2-تا جایی که می شود لپ تاپ خود را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگهدارید تا از آسیب های فیزیکی همانند خط انداختن روی صفحه نمایش و فشار بر بخش کیبورد وارد ننماید .
3-لپ تاپ خود را در وضعیت نامناسبی که امکان افتادن آن زیاد است ، مثل لبه میز، مبل و صندلی نگذارید .
4-سعی کنید تا جایی که امکان دارد از خوردن در اطراف لپ تاپ جلوگیری کنید ، زیرا که هر لحظه امکان دارد با رفتار ناگهانی دستان خود ، لیوان نوشیدنی و ظرف خوراکی در دستانتان ، بر روی کیبورد لپ تاپ بریزد
5-قبل از به کارگیری از لپ تاپ دستانتان را بشورید و از هر آلودگی آن را تمیز کنید ؛ زیرا که ممکن است به وسیله ی انگشتان شما، بعضی مواد زائد همانند چربی و گرد و خاک وارد روزنه های موجود روی لپ تاپ بشوند .
6-اگر خیلی کم از لپ تاپ خود استفاده می کنید ، سعی کنید آن را در جایی قرار دهید که از هرگونه آلودگی و نور مستقیم آفتاب دور باشد .
7-هر چند وقت یکبار سیستم‌عامل ، نرم افزارهای نصب شده و آنتی ویروس لپ تاپ خود را آپدیت و به روز رسانی نمایید تا امکان حملات بدافزاری ، سایبری و ویروسی را کم تر کنید .
در صورتی که لپ تاپ شما در حالت خاموش یا 8- در صورتی که لپ تاپ شما در حالت خاموش قرار دارد بر روی آن یک پارچه قرار دهید و در محیطی که هیچ جریان هوایی در آن نیست ، نگذارید .
9-باتری لپ تاپ خود را شارژ نمایید و بعد به کار ببرید . به کارگیری دائم و بدون وقف از لپ تاپ در حالت شارژ با برق به شکل بسیار زیادی عمر مفید باتری را کم می نماید و سیستم الکتریکی آن را با مشکل روبرو می نماید .
10- در محیط زندگی و در نزدیکی لپ تاپ خود سیگار نکشید ، زیرا وسایل الکترونیکی به سرعت دودهای ناشی از سیگار را به خودشان جذب می نمایند و همین امر سبب مشکلات پی در پی و کم شدن طول عمر خوب لپ تاپ شما می شود .