لوله گالوانیزه سپنتا
لوله گالوانیزه سپنتا

لوله گالوانیزه سپنتا ، لوله های گالوانیزه توسط روکشی از جنس روی پوشش داده می شوند. این امر باعث شده تا این لوله ها از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشند.
شرکت لوله و پروفیل سپنتا به همت تعدادی از افراد خلاق در سال 1340 بنیان گذاری شد.

این شرکت با بهره گیری از مدیریت و پرسنل متخصص و با تجربه، در جهت گسترش فعالیت های خود گام برداشت. امروزه زیر مجموعه های این شرکت از جمله شرکت نورد و لوله سپنتا مرند، سپنتا پلیمر، ماشین سازی فراگیر سپنتا و شرکت لوله و پروفیل سپنتا نقش مهمی را در بخش خصوصی ایفا می کنند. لوله گالوانیزه سپنتا برندی معروف و معتبر در صنعت تولید لوله می باشد. از فواید لوله گالوانیزه سپنتا می توان به نوع آلیاژ به کار رفته در ساخت لوله اشاره کرد. وجود این آلیاژ باعث شده تا لوله گالوانیزه سپنتا برای انتقال مایعات و به ویژه آب شرب مناسب باشد. مزیت دیگر لوله گالوانیزه سپنتا مقاومت بالای آن در برابر فرسایش و خوردگی است. لوله گالوانیزه سپنتا در دو نوع سبک و سنگین تولید و در بازار عرضه می شود. انواع سبک و سنگین لوله گالوانیزه سپنتا کاربردهای گوناگونی در پروژه های ساختمانی دارند. طول استاندارد لوله گالوانیزه سپنتا 6 متر می باشد که در صورت سفارش مشتری در متراژهای مختلفی تولید می شود. لوله گالوانیزه سپنتا در سیستم های لوله کشی و تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله دارای گواهینامه تاییدیه کیفیت می باشد. تست هیدرولیک بر روی انواع مختلف لوله گالوانیزه سپنتا صورت گرفته است. در این تست، لوله در مدت زمان 10 ثانیه تحت فشار 50 بار قرارمی گیرد. اندازه لوله گالوانیزه سبک سپنتا بین 4 -1/2 اینچ می باشد. وزن این لوله ها بین 68/9 – 6/3 کیلوگرم است. اندازه لوله گالوانیزه سنگین سپنتا بین 6 – 1/2 اینچ متغیر می باشد و وزن این لوله ها بین 115/2 – 7/3 کیلوگرم است.
لوله های گالوانیزه ای که در کارخانه سپنتا تولید می شوند به صورت گرم گالوانیزه شده اند. لوله گالوانیزه سپنتا بیشتر در سیستم لوله کشی سرد و گرم ساختمان به کار می رود. معمولا برای این لوله ها از اتصالات گالوانیزه توپی برزیل و مک چین استفاده می کنند.
لوله گالوانیزه سپنتا از نظر بسته بندی به سه دسته تقسیم می شود. این دسته ها شامل لوله گالوانیزه آب، لوله گالوانیزه گلخانه ای و لوله گالوانیزه برق می شوند.
در سایت شرکت های مختلف ، جداولی از وزن و ضخامت لوله های سبک و سنگین قرار داده شده است . مشتریان می توانند با مراجعه به این جدول ها از وزن و ضخامت لوله های مذکور اطلاع پیدا کنند.