چگونه می توانیم گوشی آندروید خود را سریعتر کنیم و حافظه داخلی آن را تمییز نگه داریم؟

چگونه می توانیم گوشی آندروید خود را سریعتر کنیم و حافظه داخلی آن را تمییز نگه داریم؟، آیا شما نیز با سرعت گوشی آندروید خود مشکل دارید؟ آیا حافظه داخلی شما پر شده است و نیاز دارید که آن را خالی کنید؟ دراین مقاله قصد داریم به این سوالات و به ترفندهای دیگری نیز اشاره کنیم که به شما در استفاده از این سیستم عامل و این گوشی ها کمک می کنند. با ما همراه باشید.

سرعت پاسخگویی گوشی را افزایش دهید

بسته به نسخه و رابط کاربری گوشی‌تان، باز و بسته کردن و حرکت در بین منوها ممکن است کندتر از حد انتظار شما باشد. برای رفع این مورد کافیست تا از منوی تنظیمات به بخش توسعه‌دهندگان یا Developer Options رفته و سه گزینه‌ی Window animation scale، Transition animation scale و Animator duration scale را از حالت استاندارد ۱x و بنا به سلیقه‌ی خود، بر روی مقادیر کوچک‌تر قرار دهید.

مصرف اینترنت سیم‌کارت خود را مدیریت کنید

اگر اینترنت سیم‌کارت خود را همواره فعال نگه دارید، احتمالا در آخر ماه با اعداد و ارقام عجیبی در قبض موبایلتان مواجه خواهید شد. دلیل این موضوع، عدم وجود نظارت و مدیریت بر مصرف اینترنت توسط برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف است. برای مشخص نمودن پرمصرف‌ترین برنامه‌ها و همچنین ایجاد محدودیت برای مصرف اینترنت سیم‌کارت در ماه، می‌توانید از بخش Data usage گوشی استفاده کنید. این بخش در منوی تنظیمات گوشی و در قسمت Wireless & Networks قرار دارد.

حافظه‌ داخلی را تا حد ممکن تمیز و خالی نگه دارید

اکثر کاربران گوشی‌های اندرویدی، صدها برنامه بر روی گوشی خود نصب می‌کنند و این در حالیست که تنها از ۲۰ درصد از این برنامه‌ها استفاده می‌نمایند. این برنامه‌ها به سرعت حافظه‌ داخلی گوشی را اشغال می‌کنند و به دلیل سرویس‌هایی که همیشه در حال اجرا دارند، تاثیر چشمگیری بر روی عملکرد گوشی خواهند گذاشت. همچنین در صورت امکان، تصاویر، آهنگ‌ها و ویدیوهای خود را به جای حافظه‌ اصلی دستگاه، بر روی کارت حافظه قرار دهید.

از تصاویر پس زمینه‌ متحرک دوری کنید!

اگر شارژدهی و روان بودن گوشی جزو اولویت‌های شما محسوب می‌شود، قید استفاده کردن از تصاویر پس زمینه‌ی متحرک و یا Live Wallpaper را بزنید. این تصاویر همانند اجرای یک بازی سه بعدی، بار محاسباتی زیادی بر روی پردازنده‌ گوشی قرار می‌دهند و علاوه بر کاهش عملکرد گوشی، مصرف باتری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند.

 بر میزان مصرف باتری برنامه‌های خود نظارت کنید

به طور پیش‌فرض، گوگل بخشی برای نظارت بر میزان مصرف باتری توسط برنامه‌های مختلف تعبیه کرده است. کافیست که به بخش تنظیمات گوشی رفته و قسمت باتری (Battery) را انتخاب کنید. در این صفحه، لیست برنامه‌ها و سرویس‌هایی که بیشترین استفاده را از باتری گوشی داشته‌اند، نشان داده می‌شوند. با نظارت بر این بخش می‌توانید برنامه‌هایی که بیشترین مصرف میزان شارژ گوشی را دارند شناسایی نموده و کنترل بیشتری بر روی آن‌ها داشته باشید.

صفحه‌ اصلی گوشی خود را به یک اثر هنری تبدیل کنید

مسلما یکی از اصلی‌ترین دلایلی که مردم سیستم‌عامل اندروید را به iOS و ویندوز فون ترجیح می‌دهند، امکانات شخصی‌سازی فراوان آن است. به راحتی می‌توانید با برنامه‌هایی که لانچر (Launcher) نام دارند، ظاهر رابط کاربری گوشی خود را دگرگون کنید. لانچرهای معروفی وجود دارند که به وسیله‌ آن‌ها می‌توانید دوستانتان را مجذوب گوشی خود کنید. از جذاب‌ترین لانچرهای ساخته شده تا به امروز می‌توان به Themer اشاره کرد که به صورت رایگان در Google Play عرضه شده است.

 گوشی خود را با Greenify سبز کنید!

حتما با این موضوع دست و پنجه نرم کرده‌اید که نصب تعداد زیادی برنامه بر روی اندروید، تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر سرعت و عملکرد دستگاه دارد. دلیل این موضوع، اجرای سرویس‌های مربوط به برنامه‌های نصب شده به صورت خودکار است. برنامه‌ Greenify به شما این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های نصب شده را در حالت آماده کار قرار دهید تا فقط در مواقعی که به آن‌ها نیاز داشتید، اجرا شوند.