چاپ
دسته: blog
بازدید: 1006

تاثیرات مخرب بازی با تبلت و تماشای بلویزیون بر ذهن کودکان ، بر اساس گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نظر می رسد الزامی است که نگاهی کاملتر به شیوه زندگی خود کنید، تکنولوژی امروزه به قدری سبک زندگی

را تغییر داده که انسان ها به طور ناخواسته درگیر آثار مخرب تکنولوژی می شوند. همه روزه مقالات زیادی درباره اثرات تخریبی تکنولوژی بر زندگی انسان ها منتشر می شود اما کمتر کسی آنها را جدی می گیرد.


تماشای بیش از حد تلویزیون یا بازی با تبلت کودکان را کند ذهن می کند.


براساس گزارش CNN، کودکانی که بیش از حد وقت خود را برای تماشی تلویزیون و بازی با تبلت صرف می کنند، از نظر ذهنی نسبت به سایر کودکان، ضغیف تر می باشند. آزمایشی که بر روی کودکان انجام دادند مشاهده کردند که کودکانی که روزانه بیشتر از یک ساعت، با تبلت بازی می کنند، اسکن مغر آنها، نشان داد ماده سفید مغز این کودکان، حالت عادی و نرمال ندارد. به عبارت دیگر، رشد ماده سفید در مغز این کودکان کمتر از سایرین است. در ضمن طبق آزمایشاتی دیگر نشان داد کودکانی که زمان بیشتری را با تبلت می گذرانند سن رشد آها حدودا 5 برابر بیشتر از سایر کودکان می باشد که هر نوع خللی در سن رشدعواقب جبران ناپذیری را بر کودکان خواهد گذاشت.


راه حل چیست ؟


تنها راه برای حل این معضل، کم کردن میزان استفاده کودکان از تلفن های هوشمند و تبلت هاست. کودکان در طول روز باید کمتر از یک ساعت به تماشای تلویزیون یا تبلت بپردازند. البته ناگفته نماند این تغییر برای کودکان اندکی سخت است اما این وظیفه والدین است که که باید به مرور زمان، استفاده از این وسایل را کاهش دهند. در ضمن خود والدین هم نباید زمان زیادی را با این نوع تجهیزات صرف کنند. چرا که کودک از تمامی کارها و اعمال والدین تقلید خواهد کرد.


نتیجه پایانی


والدین می توانند از بازی های فیزیکی و بازی های گروهی مانند موسیقی و یا هوش ریاضی، استفاده کنند. البته آموزش زبان دیگر و یا حفظ شعر نیز کودکان را بسیار یاری خواد کرد.