درباره گوشی شیائومی MIUI 11 ، شرکت شیائومی توانسته است با تغییرات عمده در شکل ظاهری گوشی های اندرویدی خود، مدل MIUI 11 را به بازار عرضه کند. این تغییرات باعث شد این شرکت برای اولین بار موفق به دریافت جایزه RED DOT DESIGN شد.

یکی از تغییراتی مشهودی که در این نسخه مشاهده می شود ایجاد نظم و یکپارچگی بین عناصر رابط کاربری آن بوده است.


تغییرات عمده در نسخه جدید شیائومی


در این نسخه شیائومی توانسته است تم تیره را به به آن اضافه کند تا در هنگام شب، از میزان فشار وارده بر چشم کاسته شود. علاوه بر آن، تغییراتی نیز در فونت نوشتاری اش ایجاد کرده، به طوری که از طراحی وربیل فونت استفاده شده که می توان بوسیله آن، ضخامت فونت را به نسبت دلخواه تغییر داد. تغییرات دیگری که در این نسخه اعمال شد، تجربه جدیدی از جلوه های صوتی آن است که حالتی زنده تر به آن داده و از انواع صداهای آب، آتش و ... استفاده کرده است. تغییرات عمده دیگری در زمینه متون سفارشی، انیمیشن ها، اعلانات شبکه های اجتماعی نیز اعمال شده است.


نکاتی دیگر


از نکات قابل ذکر در این مدل، استفاده از دو اپلیکیشن جدید به نام های MI WORK – MI GO می باشد. اپلیکیشن می ورک، به منظور اشتراک گذاری اسناد، فایل ها، پرینت بی سیم، نمایش بی سیم صفحه نمایش را فراهم می کند. برنامه دیگر خدماتی را در زمینه خرید بلیط ، برنامه ریزی سفر و .. ارائه می دهد. در ضمن یکی از ادعاهای شیائومی در این نسخه امکان استفاده استند بای از گوشی با 5 درصد انرژی باتری ، استفاده از گوشی به مدت 24 ساعت است.


نتیجه پایانی


شیائومی اظهار دارد این مدل خیلی زودتر از مدل های قبلی به بازار روانه خواهد شد. گرچه نمونه ازمایشی آن هم کنون در بازار چین وارد شده است.