چاپ
دسته: blog
بازدید: 1063

دلیل منفور بودن برند اپل در جهان ، باید بدانید تمام برندهای معروف در دنیا، طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد. به عبارتی نمی توان ادا کرد یک برندی تمام سلایق و نظرات را به خود جلب خواهد کرد. شرکت اپل هم با گذشت 40 سال از عمر خود، با سیستم عامل متفاوت

از سایر سیستم عامل ها به فعالیت خود ادامه داده است. نرم افزار و شکل و امکانات خاص این برند، آن را منحصر به فرد کرده است. که این انحصاری بودن، در قیمت آن نیز تاثیر گذاشته است و قیمت آن نسبت به سایر برندها گرانتر است.


دلالیل منفور بون اپل


بخشی از این منفور بودن به برتری آن بستگی دارد. برند اپل نیز به دلیل موفقیت های چشمگیر، بسیار مورد حسادت و تنفر قرار گرفته است. دلیل دیگر قیمت بالای محصولات اپل می باشد که افرادی که سح درامد بالایی دارند عموما متقاضیان این برند هستند. بسیاری از افراد نسبت به محصولاتی که خرید می کنند تعصب خاصی دارند و این تعصب در مورد خریداران انواع گوشی هم صدق می کند. برند اپل در بازار سهام، دارای برترین و بالاترین ارزش است. به همین علت این برند، به عنوان ماد مصرف گرایی محسوب شده است. اپل اداعا دارد که محصولات عرضه شده اش، کالایی شگفت انگیز است اما واقعا به این صورت نیست. گاهی دیده شده که شرکت های رقیب اپل، محصولات بهتری را تولید کرده اند. اپل همواره با تمجید از محصولاتش، باعث ایجاد نفرت بیشتر مردم از این برند شده است.

ایرادات اپل


اپل هم ایراداتی دارد که باعث شده طرفداران انها کاهش پیدا کند، مثلا اپل شارژهای مدل ایفون را با سرعت کم طرحی کرده است. که باعث شده افراد شارژهای پر سرعت را به صورت جداگانه خریداری کنند. در ضمن مدل ایفون اپل همچنان با حافظه 64 گیگابایت تولید می شوند. در مدل های جدید اپل مانند iOS13 ایرادات فراوانی به چشم می خورد، که اپل تا به کنون در حال بروز رسانی برای حل این مشکلات است.


نتیجه پایانی


هر برندی با وجود طرفداران بیشمار، مخالفانی هم دارد. شرکت ها باید به جای تعریف و تمجید از محصولاتشان، وقت و هزینه خود را بیشتر بر کیفیت محصولات متمرکز کنند تا طرفداران همیشگی خود را، راضی نگه دارند.